Zaznacz stronę

Oferta artykułów ortopedycznych jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Na rynku można znaleźć nowoczesne rozwiązania, dostosowane do potrzeb zdrowotnych i indywidualnych oczekiwań pacjentów. Klientami sklepów z artykułami ortopedycznymi często są osoby po zabiegach i urazach, a także – sportowcy.

Proces rekonwalescencji po urazach i operacjach ortopedycznych wymaga profesjonalnej rehabilitacji, dzięki której pacjent może wrócić do pełnej sprawności. Aby zwiększyć jej efektywność, warto wykonywać zalecone ćwiczenia w domu. Prawidłowo dobrane artykuły ortopedyczne mogą zdecydowanie pomóc w szybszym odzyskaniu sprawności fizycznej.

Stabilizatory stawów i mięśni – najczęściej wybierane artykuły ortopedyczne

Ortezy stabilizujące stawy i mięśnie to najczęściej poszukiwane w sklepach medycznych akcesoria rehabilitacyjne. Doskonale się sprawdzają w przypadku urazów oraz zapalenia mięśni i stawów wywołanych np. przeciążeniem, co często się zdarza sportowcom oraz osobom pracującym fizycznie. Na rynku dostępne są różne rodzaje ortez. Stabilizatory miękkie można stosować samodzielnie, ich koszt – w zależności od wybranego modelu, marki i przeznaczenia – waha się do kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Alternatywą dla ortezy miękkiej jest kinezyterapia, czyli usztywnienie za pomocą elastycznych taśm. Aby dobrze je wykonać, konieczne są umiejętności, wiedza na temat budowy ciała człowieka oraz doświadczenie, dlatego też z metody tej najczęściej korzystają fizjoterapeuci. Stabilizatory twarde z kolei służą do usztywniania kończyn po zabiegach ortopedycznych, ich stosowanie musi być uzgodnione z ortopedą. To najdroższy rodzaj ortezy – kosztuje kilkaset złotych. Warto jednak ponieść ten koszt, gdyż zastosowanie twardego usztywnienia kończyny może skutecznie skrócić okres rekonwalescencji po zabiegu ortopedycznym.

Artykuły ortopedyczne przydatne na co dzień

W sklepie z artykułami ortopedycznymi można znaleźć również rzeczy przydatne na co dzień. Z pewnością należą do nich poduszki ortopedyczne, które podnoszą komfort snu. Ich anatomiczny kształt oraz zdolność dopasowywania się do kształtu ciała gwarantują optymalne ułożenie w trakcie wypoczynku. Tym samym poduszki eliminują występowanie bólów pleców, kręgosłupa, ramion, drętwienie rąk, a także takie problemy jak bezsenność czy chrapanie, które często wynikają właśnie z niewłaściwego ułożenia ciała i zaburzonego rytmu krążenia krwi wywołanego nieodpowiednią pozycją. W zależności od wybranego modelu, materiałów i producenta, poduszki ortopedyczne kosztują od kilkudziesięciu do ok. 200 zł. Przydatne na co dzień, zwłaszcza osobom dużo pracującym przy komputerze, mogą się okazać także piłeczki do ćwiczenia mięśni dłoni i stawów nadgarstka. Ich stosowanie zaleca się także osobom w okresie rekonwalescencji po zabiegach ortopedycznych nadgarstka. Koszt piłeczki rehabilitacyjnej to zaledwie kilkanaście złotych. To niewiele, biorąc po uwagę korzyści, które można odnieść, wykonując ćwiczenia z ich użyciem. Z kolei do zwiększania koordynacji ruchów całego ciała i wzmocnienia mięśni świetnie nadaje się duża piłka rehabilitacyjna. Jej koszt w internetowym sklepie medycznym to kilkadziesiąt złotych. Poduszki polecane są kobietom w ciąży, osobom po udarach oraz zmagającym się z dolegliwościami związanymi z wadami postawy.

Oferta artykułów ortopedycznych jest bardzo rozbudowana. Obejmuje także sprzęt medyczny i rehabilitacyjny ułatwiający codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym oraz opiekę nad obłożnie chorymi.