Zaznacz stronę

Kto choć raz w życiu się nie zgarbił, niech pierwszy rzuci kamieniem! Wady postawy, garbienie się i ogólne problemy z utrzymaniem prawidłowej sylwetki zaliczyć możemy wręcz do chorób cywilizacyjnych. Styl życia, który prowadzimy w obecnych czasach sprzyja niestety wszelakim wadom postawy. Wszechobecność w naszym życiu komputerów, ale przede wszystkim praca przy nich powoduje, że wady postawy stały się powszechne.

I to nie tylko u osób dorosłych. Coraz częściej i na szerszą skalę problem ten dotyczy także dzieci i młodzież, stąd na przykład popularność ćwiczeń korekcyjnych. Skłonność do nieprawidłowej postawy, czyli garbienie się, można całkowicie wyeliminować. Jest to trudne, ale osiągalne. Problem w tym, że wymaga to samozaparcia i dyscypliny.

Jeśli komuś jej brakuje, to nie musi się martwić – właśnie m.in. dla takich osób wymyślono i wyprodukowano korektor postawy.

Korektor postawy – jak działa?

Korektor postawy jest genialny w swej prostocie. Zakładamy go na plecy, odpowiednio regulujemy i… gotowe. Sposób zakładania przypominać może nieco zakładanie plecaka. Musimy przełożyć ręce przez szelki. Tylko odpowiednie dopasowanie pomoże nam w utrzymaniu prawidłowej postawy. 

Korektor, gdy tylko będziemy próbowali się zgarbić, da nam znać, że dzieje się coś niedobrego i że trzeba powrócić do poprzedniej postawy. Niektóre korektory – szczególnie dla te przeznaczone dla dzieci – dają znać nawet poprzez wydawany dźwięk.

Kto powinien nosić korektor postawy?

Wspominaliśmy o tym pokrótce na początku, ale korektor postawy przeznaczony jest głównie dla osób mających problem z utrzymaniem prawidłowej postawy, spędzających czas w pozycji niesprzyjającej zdrowiu kręgosłupa np. w pracy. Mogą nosić go zarówno dzieci jak i dorośli.

Jakie jest prawidłowe ciśnienie krwi? Sprawdź

Oczywiście na początku przygody z korektorem postawy nie powinniśmy nosić go cały dzień. Najpierw zaleca się noszenie go w krótszych odstępach czasu, sukcesywnie zwiększając ten czas do nawet kilkunastu godzin dziennie. Ale tę kwestię warto indywidualnie przedyskutować z lekarzem, który na pewno doradzi nam odpowiednie rozwiązanie.

Korektor postawy – pomaga czy przeszkadza?

Przeszkodzić może tylko jego nieprawidłowe noszenie. Korektor postawy został stworzony, aby pomagać, ale jak to z tego typu produktami medycznymi bywa – nie wykona on za nas całej roboty. Korektor w cudowny sposób nie usunie nam wady postawy czy kręgosłupa. Należy pamiętać, że to jest forma dodatku, która pomoże i przyspieszy zmiany na lepsze, jeśli jego noszenie będzie podparte inną pracą mającą na celu pozbycie się wad kręgosłupa.

Nie należy spodziewać się, że korektor wykona za nas całą pracę, a nam pozostanie tylko siedzenie przy komputerze i nic poza tym. Mając tego świadomość odpowiednie użytkowanie korektora postawy może mieć zbawienne w skutkach działanie. W innym wypadku może on stać się bezużyteczny, co dodatkowo rodzić będzie naszą frustrację. Używajmy go z głową i według zaleceń lekarza, nie zapominając przy tym o innych sposobach walki o prawidłową sylwetkę.