Zaznacz stronę

Komu może przydać się wypożyczone łóżko rehabilitacyjne? Najprościej rzecz ujmując można powiedzieć, że łóżko rehabilitacyjne sprawdzi się idealnie u osób, które muszą spędzać w nim dużo czasu.

Jednak odpowiedź ta z pozoru prosta jest nieco bardziej skomplikowana. Każdy, kto ma za sobą przebyty uraz lub zaliczył nieszczęśliwy wypadek, który zmusił go do wielodniowego leżenia w łóżku wie, jak ważny jest komfort i wygoda nawet tak z pozoru prostej czynności.

Łóżko rehabilitacyjne – dla kogo?

Takie łóżka przeznaczone są dla osób, które przebyły groźny wypadek skutkujący koniecznością przeprowadzenia długiej i żmudnej rehabilitacji. Nawet po wypisaniu ze szpitala często pacjenci po wypadkach komunikacyjnych zmuszeni są większą część swojego powrotu do zdrowia spędzać w łóżku.

Z łóżka rehabilitacyjnego nie muszą korzystać tylko ludzie po bardzo groźnych wypadkach. To mogą być osoby, które nabawiły się kontuzji w sporcie na tyle uciążliwiej, że przez pierwszy etap rehabilitacji również zalecane jest im pozostawanie w pozycji leżącej. Za przykład niech posłuży na przykład rekonstrukcja więzadeł krzyżowych u sportowców.

Trzecią grupę mogą stanowić pacjenci, którzy nie muszą spędzać w pozycji leżącej tak dużo czasu, ale chcą, aby ich rehabilitacja przebiegała jak najbardziej profesjonalnie i aby jej efekty były jak najlepsze. Do tego też może przysłużyć się łóżko rehabilitacyjne, które pokazuje swoje zastosowanie również przy samej rehabilitacji.

Łóżko rehabilitacyjne – zalety

Zalet takiego sprzętu medycznego jest wiele. Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne oferują użytkownikowi sporo udogodnień, dzięki czemu nie tylko pomoże sobie w rehabilitacji, ale jego mozolna codzienna praca w dojściu do pełnej sprawności okaże się łatwiejsza.

Łóżko rehabilitacyjne nie tylko pomaga w leżeniu, równie skutecznie sprawdzi się u osób, które mają problemy z przekręcaniem się na nim lub – co tyczy się bardzo wielu ludzi – ze wstawaniem.

Przeczytaj jak dobrać balkonik dla starszej osoby

Takie łóżko posiada między innymi bardzo prosty montaż, demontaż i transport co szczególnie przydaje się przy zmianie miejsca zamieszkania lub wyjazdu takiej osoby.

Najważniejsze w obecnych łóżkach są obszary sterowane za pomocą pilota – ruchome obszary głowy, tułowia, górnego i dolnego odcinka nóg oraz nieruchomego obszaru dolnej części kręgosłupa. To nieocenione udogodnienie w codziennym zmaganiem się z chorobą lub powrotem do zdrowia.

Jak wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?

Wiele profesjonalnych sklepów medycznych oferuje usługi wypożyczania sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Wystarczy zadzwonić do takiego sklepu i zamówić łóżko rehabilitacyjne. Dzięki temu bez kupowania można przekonać się, czy dany sprzęt medyczny będzie dla nas odpowiedni.

W cenie wynajmu zawarta jest dostawa takiego sprzętu do domu pacjenta i jego szybki montaż. Dzięki temu chory nie będzie musiał tracić czasu i sił na montaż i dopasowanie łóżka do swoich preferencji. Jeśli taki sprzęt okaże się dla nas odpowiedni istnieje też możliwość jego późniejszego zakupu.