Zaznacz stronę

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

 

Dlaczego warto korzystać z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego?

Profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny i medyczny jest niezbędny osobom niepełnosprawnym oraz pacjentom po zawałach, udarach i z problemami neurologicznymi. Jeśli potrzebujesz sprzętu rehabilitacyjnego szybko, skorzystaj z oferty specjalistycznej wypożyczalni.

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego oferują szeroki wybór m.in. łóżek rehabilitacyjnych, profesjonalnych materacy, wózków inwalidzkich czy chodzików. Korzystając z wypożyczonego sprzętu, masz szansę sprawdzić, czy dany model odpowiada Twoim preferencjom. Jeśli tak – możesz się zdecydować na jego zakup. Większość wypożyczalni zapewnia swoim stałym klientom możliwość wykupu używanego przez nich sprzętu w preferencyjnych cenach.

Czas to nie tylko pieniądz…

W rehabilitacji czas jest bardzo ważny. Im szybciej ją rozpoczniemy, tym większe szanse na całkowity powrót do zdrowia. Zresztą w wielu przypadkach po prostu nie można czekać, bo sprzęt medyczny potrzebny jest natychmiast. Skorzystanie z oferty specjalistycznych wypożyczalni to często jedyny sposób na to, aby jak najszybciej dostać sprzęt rehabilitacyjny. Na przydział z Narodowego Funduszu Zdrowia trzeba czekać dość długo. Wypożyczalnia może Cię poratować również wówczas, gdy Twój własny sprzęt medyczny ulegnie usterce.

Sprzęt rehabilitacyjny dopasowany do wzrostu

Rozmiar sprzętu medycznego to kwestia kluczowa – musi być odpowiednio dopasowany do wzrostu pacjenta. Jeśli pacjentem jest dziecko – warto wypożyczać. Dzięki temu nie trzeba się martwić, co zrobić ze sprzętem, z którego dziecko już wyrosło. Dobra współpraca z wypożyczalnią zapewnia ciągłość korzystania z potrzebnych urządzeń.

Sprzęt medyczny na czas określony

Często konieczność korzystania ze sprzętu medycznego jest tylko chwilowa, np. w trakcie rehabilitacji po złamaniach, zwichnięciach czy interwencjach chirurgicznych. W takim wypadku nie warto kupować specjalistycznych urządzeń, gdyż za kilka tygodni będą po prostu zbędne. Koszt wypożyczenia może okazać się niższy niż koszt zakupu.

Główne zalety wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego.
Do głównych zalet wypożyczalni medycznych zalicza się:

– duży wybór
– szybką dostawę i montaż na miejscu,
– możliwość wypożyczenia na dowolny czas,
– możliwość zakupu używanego sprzętu w dobrej cenie,
– minimum formalności.

Podpisując umowę na wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego, trzeba mieć przy sobie dowód osobisty. Nie są wymagane zaświadczenia lekarskie na temat stanu zdrowia pacjenta. Formalności ograniczone są do minimum, dzięki czemu nie zabierają dużo czasu i energii.

Asortyment wypożyczalni medycznych działających na terenie naszego kraju stale się poszerza, dzięki czemu osoby wymagające rehabilitacji mają coraz więcej możliwości. Myśląc o zakupie profesjonalnego sprzętu medycznego, należy rozważyć również wypożyczenie – być może w Twoim przypadku będzie to opcja bardziej opłacalna?