Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/swiatsluchu/domains/medycznyplus.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 6044 Wypożyczalnia wózków inwalidzkich – ceny, modele, kiedy warto rozważyć wypożyczenie - Gdańsk - Medycznyplus
Zaznacz stronę

Wózek inwalidzki jest sprzętem pomocniczo-rehabilitacyjnym. Stanowi niezbędne wyposażenie osoby unieruchomionej z powodu wypadku, doznanego urazu bądź przewlekłej choroby. Można go kupić lub wypożyczyć. Zakup wózka inwalidzkiego wymaga dokładnego przeanalizowania różnych ofert i wyboru najlepszej z nich. Zdecydowanie szybciej można wózek wypożyczyć.

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego w wielu przypadkach okazuje się bardziej korzystne niż zakup. Przede wszystkim stwarza możliwość wypróbowania konkretnego modelu przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. W większości przypadków wypożyczalnie sprzętów medycznych umożliwiają swoim klientom wykup użytkowanego przez nich sprzętu w korzystnej cenie.

Cena za wypożyczenie wózka inwalidzkiego

Wypożyczenie nowoczesnego wózka inwalidzkiego, wykonanego z wysokiej jakości materiałów i przy wykorzystaniu najnowszej technologii, nie jest drogie. Miesięczna opłata za wózek zaczynają się już od 80 zł za miesiąc.

Modele wózków inwalidzkich dostępnych w wypożyczalniach

W dobrych wypożyczalniach sprzętu medycznego dostępne są nowoczesne wózki inwalidzkie, gwarantujące największy komfort użytkowania, np. stalowy wózek Regular. Dzięki praktycznym funkcjom można go bez problemu składać i przewozić w samochodzie. Miękkie, nylonowe siedzisko jest wygodne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Podłokietniki można bez problemu dostosować do indywidualnych potrzeb, dzięki regulacji wysokości, z kolei podnóżki wyposażone są w dodatkowe pasy podtrzymujące stopy. Koło tylne – w zależności od wybranego modelu – może być pneumatyczne bądź pełne. Wózek inwalidzki Regular jest wygodny zarówno dla osoby niepełnosprawnej, jak i jej opiekuna.

Kiedy warto wypożyczyć wózek inwalidzki?

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego warto rozważyć przede wszystkim w trzech przypadkach. Po pierwsze jeśli będzie on potrzebny pacjentowi tylko przez określony czas – w takiej sytuacji wypożyczenie wózka inwalidzkiego zdecydowanie bardziej się opłaca niż zakup nowego, zwłaszcza że sprzedaż sprzętu specjalistycznego nie jest łatwa. Po drugie jeśli chcemy wypróbować konkretny model wózka inwalidzkiego przed jego zakupem – można się wówczas przekonać, czy sprzęt, który planujemy kupić, dobrze się sprawdzi w codziennym użytkowaniu. Po trzecie zaś jeśli wózek inwalidzki potrzebny jest szybko – zdecydowanie łatwiej w takim przypadku skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu medycznego, zwłaszcza jeśli nie wiemy jeszcze, jaki wózek docelowo chcemy kupić. Warto rozważyć także możliwość późniejszego wykupu wypożyczonego wózka inwalidzkiego, gdyż jest to zdecydowanie tańsza opcja niż zakup nowego.

Wypożyczalnie sprzętu medycznego cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób w okresie rekonwalescencji po urazach i operacjach ortopedycznych oraz ich bliskich. Korzystne ceny i warunki umowy oraz szeroki asortyment sprawiają, że oferta jest interesująca dla szerokiego grona odbiorców.